CUSTOMER SERVICE

Müşteri Hizmetleri

Müşteri sadakati yaratmak ve müşterileri tekrar tekrar tercih etmelerini sağlamak için 10 ipucu

 

23/11/2018

“Tüketicilerin üçte ikisi (% 68), daha iyi bir deneyime sahip olacaklarından emin olduklarında aynı ürün veya hizmet için % 15 daha fazla ödeme yapmaya razıdırlar.” Podium

Tüm zamanlarda anketler ve istatistikler, mükemmel müşteri hizmetlerinin yalnızca müşteriye değil, işletmeye de büyük fayda sağladığını göstermektedir. Atölyenizin daha iyi bir deneyim sağladığından emin olabilmenin 10 yolu:

1. Yıkayın ve Temizleyin.

Tüm araçların yıkandığından, temizlenmiş ve teslimata hazır olduğundan emin olmak, atölye hizmetlerine büyük ölçüde katkı sağlar. Böylece müşteriler, sadece kaputun altı yenilenmiş değil, aynı zamanda tümüyle yenilenmiş görünen ve hissettiren bir araca binip giderler. Müşteri bilinçaltında eğer araç iyi temizlemişse, aynı zamanda iyi bir şekilde onarıldığını hissedecektir. Servisten sonraki günlerde araçta kalan taze koku, çıkardığınız iyi işinizin sürekli bir hatırlatıcısıdır. Ayrıca yıkama ve temizlik müşteriye zaman tasarrufu sağlayan pratik bir avantajdır.

2. Hiçbir şey çok fazla sorunlu değildir.

Onarımlar, söylendiğinden daha uzun sürdüğü takdirde müşteriler hayal kırıklığına uğrayabilir, bu yüzden çok fazla söz vermemek önemlidir. Daha az söz verme ve daha fazla teslimat daha iyidir. Fakat işler beklenenden daha uzun sürse bile, bunu kendi avantajınıza çevirebilirsiniz. Örneğin, müşteri sizinle birlikte bekliyorsa, onları evlerine götürmeyi ve daha sonra günün ilerleyen saatlerinde aracı onlara bulundukları yerde teslim etmeyi teklif edebilirsiniz ve bu da müşterinizi çok sayıdaki olumsuzluktan kurtaracak ve atölyeniz hakkında onlara çok olumlu bir his verecektir.

3. Açık, dürüst ve net olun.

Müşteriler, onarımdan önce ve sonra, araçtaki problemin ne olduğunu açıkladığınızda size daha çok güvenir ve takdir ederler ve onlara değiştirilen bozuk parçaları göstererek onların size olan güvenlerini tazeleyebilirsiniz. Bu, müşteriye, yaptığınız işin gerekli olduğunu ve araçlarını daha güvenli hale getirdiğinize dair güvence verir - aynı zamanda müşteriye olan saygıyı gösterir, çünkü bunları bir anlayışla kredilendirirsiniz. Bazı müşteriler, araçlar ve tamirhaneler hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmadıkları için fazla ücret alınacak diye tamirhaneleri korkutucu ve dehşet verici bulurlar. Bu müşteriler açıklamalarınızı anlamasalar bile, sunduğunuz için sizi takdir edecek ve size güveneceklerdir. Ve burada başka bir fayda daha var. Resepsiyon alanından gelip geçerken buna şahit olan diğer müşteriler, yaptığınız açıklamaları duyacak ve herhangi bir problemi mümkün olan en az maliyetle çözme arzusuyla müşteriye iyi ve dürüst tavsiyelerde bulunmayı taahhüt ettiğinizden emin olacaklardır.

4. Fiyatlandırırken titiz olun.

Teklifler üzerinde titizlikle duruyorsanız, bu size ciddi bir kâr payı getirir. Müşteriler, iyi değer elde etmek için, genellikle iki veya daha fazla servisin fiyatlarını karşılaştırırlar. Müşteriler size başka bir servisten fazla ücret ödemeleri sebebiyle geliyor olabilirler. Sizden gelen gerçek ve dürüst bir değerlendirme, sizin için iyi olan bir fiyata ulaşabilir ve rekabeti ciddi şekilde azaltabilir. Adil bir teklif sunarak, arkadaşlarını ve ailesini de size getiren bir müşteri kazanabilirsiniz ve bu uzun vadede tek bir iş için azami ücretin ödenmesinden çok daha kârlıdır.

5. Kendinizi alt edin.

Müşterileri işin sonunda etkileyen bir başka şey de fiyatın, teklif edilen fiyattan daha az olmasıdır. İşin tamamlanmasının ardından, maliyetin gerçekten üzerinde bir fiyat teklif ettiğinizi fark ederseniz müşteriyi indirimli fiyattan ücretlendirmeniz gerekir. Birkaç iyi niyet göstergesi, bir müşteriyi beklediğinden daha az faturalandırılmaktan öte memnun edebilir ve ona güvence verebilir.

6. Müsait olun.

Haftanın yedi günü araçların alınması ve bırakılması için müsait olan, müşterilerin sevdiği bazı atölyeler vardır. Tüm işletmeler bunu yönetemezler ancak erken ve / veya geç teslim edilebilir olursanız bu size rekabet avantajı sağlayabilir.

7. İşinizi garantileyin.

Sunduğunuz tüm işçiliğin ve parçaların en az 1 yıl garantilendiğinden emin olun. Bu, saygın servislerin sunduğu bir hizmettir ve bugünün yedek parça pazarında rekabet etmek istiyorsanız siz de bunu teklif etmelisiniz.

8. Sakin bir zaman dilimi oluşturmaya çalışın.

Karmaşık bir sorunu olan müşteriniz varsa araçların bırakıldığı ya da teslim alındıkları akşam üstü saatlerinden ziyade daha sakin bir zamanda gelmelerini önermeyi deneyin. Müşterinizin bakmanızı istediği belirli bir sorunu varsa, size fazladan zaman için izin verdiğinden emin olun. Fazla iş yükü veya planlanmamış çalışmalar, sıkışık atölye ortamları yaratacağından kaosa neden olur.

9. İşlerde en başından itibaren net olun.

Araçları tanımak müşterilerinizin değil sizin işinizdir. Bu yüzden onlara sizden ne yapmanızı istediklerini net ve kesin bir şekilde açıklamalarına yardımcı olmalısınız. Özellikle çok fazla çalışmaya ihtiyaç duyuyorlarsa ya da belirtilerin tanımlanması zorsa, yazarak ilerlemek yardımcı olabilir. Bu, daha sonra müşterinizi kızdıracak yanlış anlamaları önleyecektir. Araç sahibinden mümkün olduğunca fazla ayrıntı alın. Örneğin, "Sadece araç geri vitesteyken ses duyuyorum" gibi küçük bir ayrıntı, arıza teşhisinde büyük bir fark yaratabilir. Anlaşılması güç, düzensiz problemlerin izlenmesi ve sebebinin bulunması zor olabilir. Bu da teknisyenlerinizin programın gerisinde kalmasına neden olabilir, bu yüzden müşterilerinizden, mümkün olan tüm bilgileri sağlayarak size yardımcı olmalarını isteyin.

10. Tamamen ayrıntılı bir fatura sunun.

Tamamen ayrıntılı bir fatura araca yapılan her şeyin detaylandırılması, ne kadar sürdüğü ve parça maliyeti müşterinize büyük bir rahatlık katacaktır, çok detaycı bir iş yeri olduğunuzu ve maliyetler hakkında herhangi bir kaçamak cevabınız olmayacağını gösterir.

Yukarıdaki hizmetlerin tümü müşterilerinizde sadakat ve güvene ilham verecek ve başlangıçta da belirttiğimiz gibi, müşterilerinizi daha tatmin edici müşteri deneyimi sunan bir atölye seçmeye hazır ve istekli hale getirecektir. Mümkün olduğu kadar çok sayıda müşteri hizmetleri dokunuşu üzerine pratik yapın. Böylelikle daha fazla müşteri kazanacak ve elinizde tutacaksınız.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ E-KİTAPÇIĞINI İNDİRİN

MÜŞTERİ HİZMETLERİ E-KİTAPÇIĞINI İNDİRİN

Hükümleri ve şartları kabul ediyorum.
En son gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun. İstediğiniz an abonelikten ayrılabilirsiniz.

THANK YOU FOR REGISTERING TO RECEIVED OUR CUSTOMER SERVICE EBOOK.

We will contact you when it is available for download.

 
TELL US YOUR STORY

İLGİLİ MAKALELER

;
x FREE eBook Download

ÜCRETSİZ E-KİTABI İNDİR

Atölyenizde nasıl daha iyi müşteri
hizmeti sunabileceğinizi öğrenin.

Indir
 
MÜŞTERİ HİZMETLERİ E-KİTAPÇIĞINI İNDİRİN

MÜŞTERİ HİZMETLERİ E-KİTAPÇIĞINI İNDİRİN

Hükümleri ve şartları kabul ediyorum.
En son gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun. İstediğiniz an abonelikten ayrılabilirsiniz.

THANK YOU FOR REGISTERING TO RECEIVED OUR CUSTOMER SERVICE EBOOK.

We will contact you when it is available for download.

 
 
Close Menu

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Almost there...

Confirm Subscription

Please open the email we just sent you.

We don't want you to miss out - we're checking we have your correct details. TRW are part of the ZF Group.

TRW ÜRÜN YELPAZESİ

YEDEK PARÇA KATALOĞU ▶