CUSTOMER SERVICE

Müşteri Hizmetleri

Mükemmel müşteri hizmetleri örnekleri

 

23/11/2018

Mükemmel müşteri hizmeti aldığınızda bunu asla unutmazsınız. Bazı müşteri hizmetlerinin örnekleri, onları deneyimlememiş, sadece duymuş kişiler için unutulmaz hale gelmesi çok harikadır. İşte harika müşteri hizmetlerinden en sevdiğimiz bazı hikayelerimiz. Bunlar atölye işletmelerine ait değillerdir, ancak iyi müşteri hizmetlerinin ne kadar güçlü olabileceğini gösterirler ve kendiniz için uygulamaya koyabileceğiniz benzer fikirleri düşünmenizi sağlayabilirler.

Daha fazla mesafe kat etmek

Yazar ve iş hayatı danışmanı Peter Shankman, uzun bir yolculuktan sonra 2 buçuk saatlik bir uçuşa hazırlanıyordu. Hayal kırıklığını ifade etmek için, iniş yaptığı gibi açlıktan ölmek üzere olduğunu Twitter’da paylaşırken ünlü restoran zinciri Morton’s Porterhouse'u şaka yollu olarak etiketleyerek dedi ki: “Hey, @Mortons- iki saat sonra uçaktan Newark havaalanında indiğimde, bir et lokantasında benimle buluşabilir misin? teşekkürler. :)”

Havaalanında Shankman smokinli bir adam tarafından, yaklaşık 700 gr’lık Porterhouse biftek, Colossal karides, patates, ekmek, iki peçete ve gümüş takımlar ile karşılandı, hepsi Morton’s Porterhouse çantasından çıkarmaya hazırdı.

Her nasılsa, Morton’s Porterhouse’un en yakın şubesi, Bay Shankman’ın uçuş bilgilerini izlemiş, iniş yaptığı yerde hazırlık yapmış, yiyecekleri pişirmiş ve daha sonra onu teslim etmek için yaklaşık 40 km yol gitmişti. Olay Twitter'da bir efsane oldu ve haliyle Morton’s Porterhouse da öyle.

Yaratıcı deha

Bazen kusursuz müşteri hizmetleriyle tanınan bir marka bile vites artırabilir, tıpkı Ritz-Carlton'ın meşhur yumuşak oyuncak zürafası Joshie'nin yardımıyla yaptığı gibi.

Florida'da Amelia Adası'nda bulunan Ritz-Carlton'daki bir tatilden eve dönerken, Chris Hurn’ın şanssız oğlu babasına, sevdiği yumuşak oyuncak zürafa Joshie’yi, yanlışlıkla otel odasında unuttuğunu söyledi. Soruna yaratıcı bir çözümle yanıt veren baba oğluna, Joshie'nin Florida'da birkaç günlük tatil için kaldığını ve yakında eve döneceğini söyledi.

Bay Hurn, Joshie'nin bulunup bulunmadığını öğrenmek için Ritz-Carlton'ı aradı ve otelden onu kendilerine göndermelerini istedi. Konuşma sırasında Bay Hurn, ayrıca Joshie’nin hayali tatilinden de söz etti.

Ritz-Carlton, Bay Hurn’ın yaratıcı çözümünü gerçeğe dönüştürdü. Joshie'yi geri göndermeden önce otel personeli Joshie’nin uzatılmış tatilini, bir dizi tatil çekimiyle kameraya kaydettiler. Buna havuzun kenarında rahatlaması, spada bir masaj keyfi çıkarması ve bir tur golf oynamaya giden resimler de dahildi. Hikaye hem sosyal medyada hem de geleneksel medyada yoğun bir şekilde dolaşıyordu ve o zamandan beri muhteşem bir müşteri hizmetinin efsanevi bir hikayesi haline geldi.

Önemli olduğunda gerçekten yardımcı olmak

Gözlük üreticisi olan Warby Parker'ın bir müşterisi, bir keresinde “tüm zamanların en iyi müşteri hizmeti” olarak tanımladığı şeyi aldı. Bir trende çok sevdiği Warby Parker okuma gözlüklerini yanlışlıkla unutan Michael John Mathis, ertesi gün bir başka benzer gözlük sipariş etti. Ancak paket geldiğinde, sadece aynı okuma gözlüklerinin benzerini değil, aynı zamanda Jack Kerouac'ın Yol isimli klasik seyahat romanını ve bu notu aldı:

"Selam Michael, Bu sana tuhaf gelebilir... Ama birkaç hafta önce NYC'den Boston'a giden tren yolculuğunda benim yanıma oturmuştun ve gözlüklerini trende unutmuştun! Şansa bak, ben Warby Parker'dayım ve gizemden daha fazla sevdiğim bir şey yok... Umarım sağlıkla sana ulaşır! (ayrıca, lenslerinin çizilmiş olduğunu gördük bundan dolayı sana yeni bir çift yaptık!)

Gerçek özen ve önem

Bu üzücü ve dokunaklı bir hikâye, ama belki de en güçlü olanı. Büyükbaba Mark Dickinson, komada olan ve 24 saat daha yaşaması beklenmeyen torununu görmek için Denver'a gidiyordu. Durumunu açıklayarak son dakika uçuşu için rezervasyon yaptırmayı başaran Dickinson, daha sonra trafik nedeniyle gecikiyordu ve Southwest Airlines uçağının kalkmasına 12 dakika kala çıkış kapısına ulaşmıştı. Pilot tarafından kapıda karşılandı: “Bensiz hiçbir yere gidemezler ve ben de sensiz bir yere gitmedim. Şimdi rahatla. Seni oraya götüreceğiz. ”

İyi müşteri hizmetleri sunmak genellikle insanların hakkında konuştukları bir şeydir, ancak aslında bunun için pek bir şey yapmazlar. Çoğu kimse müşteriler için fazla yol kat ettiklerini söylüyorlar ancak gerçekten de bunu yapıyorlar mı? Tüm bunlar gerçekten verici olursanız iyi bir müşteri hizmetinin ne kadar büyük bir fark yaratabileceğini gösterir.

Ne zaman olursa olsun gerçekten düşünceli ve unutulmaz bir müşteri hizmeti sunma fırsatı yakalayın. Faydalanan müşteriden kalıcı sadakat kazanacaksınız ve burada okuduğunuz öyküler gibi müşteri hizmetleri hikayenizin yayıldığını ve size daha fazla müşteri kazandırdığını göreceksiniz. İyi haberler hızlı bir şekilde yayılır, bu söylenenler, sosyal medya gündelik hayatımızın bir parçası haline geldiğinden bu yana hiç bu kadar doğru olmamıştı, bu yüzden harika bir müşteri servisi hikayesi yaratın ve herkesin dudaklarında isminiz olsun.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ E-KİTAPÇIĞINI İNDİRİN

MÜŞTERİ HİZMETLERİ E-KİTAPÇIĞINI İNDİRİN

Hükümleri ve şartları kabul ediyorum.
En son gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun. İstediğiniz an abonelikten ayrılabilirsiniz.

THANK YOU FOR REGISTERING TO RECEIVED OUR CUSTOMER SERVICE EBOOK.

We will contact you when it is available for download.

 
TELL US YOUR STORY

İLGİLİ MAKALELER

;
x FREE eBook Download

ÜCRETSİZ E-KİTABI İNDİR

Atölyenizde nasıl daha iyi müşteri
hizmeti sunabileceğinizi öğrenin.

Indir
 
MÜŞTERİ HİZMETLERİ E-KİTAPÇIĞINI İNDİRİN

MÜŞTERİ HİZMETLERİ E-KİTAPÇIĞINI İNDİRİN

Hükümleri ve şartları kabul ediyorum.
En son gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun. İstediğiniz an abonelikten ayrılabilirsiniz.

THANK YOU FOR REGISTERING TO RECEIVED OUR CUSTOMER SERVICE EBOOK.

We will contact you when it is available for download.

 
 
Close Menu

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Almost there...

Confirm Subscription

Please open the email we just sent you.

We don't want you to miss out - we're checking we have your correct details. TRW are part of the ZF Group.

TRW ÜRÜN YELPAZESİ

YEDEK PARÇA KATALOĞU ▶