CUSTOMER SERVICE

Müşteri Hizmetleri

Atölyenizdeki duygusal esnekliği geliştirerek müşteri hizmetlerini iyileştirin

 

23/11/2018

Ne kadar az stresli olursanız, göz önünde olan müşteri hizmetleri için sunacağınız zaman ve enerji doğal olarak o kadar çok olacaktır.

Stresle başa çıkmak için duygusal esnekliği oluşturan iş yeri uygulamalarını giderek daha çok sayıda küçük işletme hayata geçiriyor. Bu nedenle atölyedeki işleyişinize esneklik kazandırmak ekibinize, müşterilerinize ve elde edeceğiniz sonuçlara faydalı olacaktır.

Duygusal ve fiziksel esnekliğimiz bazen daha basit bir şekilde "içsel güç" olarak ortaya çıkıyor ve bizim hem işte hem de kişisel yaşamımızda zorlayıcı durumlarla başa çıkabilmemizi sağlıyor. Mesela ekonomik durgunluğun olduğu gibi zor zamanlarda, iş garantisinin belirsiz olduğu durumlarda, üzerimizee finansal stresler bindiğinde ve aile krizleri bizi etkilediğinde duygusal sağlığımız azalabilir. Kişisel stres seviyelerini yönetmeye yardımcı olan başa çıkma stratejileri, duygusal esnekliğimizi geliştirebilir ve iyileştirebilir.

Uyku ve beslenme

İyi bir gece uykusunun bizi daha esnek yapmasının ne kadar önemli olduğunu hafife almayın; uyku olmadan fiziksel olarak sağlık sıkıntısı çekersiniz ve atölye ortamında uykunun gücünüze ihtiyaç duyarsınız. Uykusuzluk karar vermedeki yetersizliğe de yol açabilir, bu da müşteri güvenliğinin, işinizin kalitesine bağlı olduğu bir işletmede için kötü bir haberdir. Kaliteli uyku eksikliği aynı zamanda esneklik düzeyinizi de azaltır, çünkü duygusal refahı ve kişisel güveni zayıflatır.

Ne yediğiniz, sağlık ve performansla da yakından bağlantılıdır. İyi performans göstermek isteyenler de iyi yemek yemelidir. Footprint Forum raporuna göre, iyi beslenen insanların % 28’i, daha iyi stres yönetim skoruna sahiptir. Diyet, egzersiz ve uyku, stres düzeyleriyle ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır ve aşırı stres, bireyin sorunlarla başa çıkma yeteneği üzerinde ciddi kötü sonuçlar doğurabilir.

İyi yönetim

Bir atölye yöneticisi fiziksel ya da duygusal olarak, tehlikenin erken belirtileri veya davranış veya performans değişikliklerine bakarak, takımdaki sağlıksızlığın önlenmesine yardımcı olmak adına hayati bir rol oynamaktadır. Bu durum, işe olduğu kadar ekip üyelerine de yardımcı olur. Gerçekten iyi bir atölye müdürü, devamsızlık ve sağlık sorunları nedeniyle çalışma saatlerinin kaybını ve işten ayrılan yetenekli tamirhane çalışanlarının kaybını önleyebilir.

Çalışmalar, çalışan sağlığı ve refahı için özen ve özveri gösteren şirketlerin çalışanlarının, bu işverenle çalışmaya devam etme olasılıklarının dört kat daha fazla olduğunu göstermektedir.

Bilinçli olun

Bir atölye yöneticisi bireyler, ekip ve şirketin itibarı ve performansı için büyük bir fark yaratabilen, işyerindeki ruh sağlığının nasıl yönetileceğini, stresin nasıl yönetileceğini ve becerilerin ve güvenin nasıl yönetileceğini öğrenebilir.

Bu, pahalı bir eğitime katılmak demek değildir. Neyse ki, ruh sağlığından bahseden birçok kaynak var ve Dünya Ruh Sağlığı Günü gibi modern inisiyatifler, yardım ve tavsiyeler (şu anda okuduğunuz blog gibi) okumak ve bunları sindirmek gibi birçok şeyden faydalanılabilir. Mind tarafından yakın zamanda yapılan bir çalışma, stresli çalışanların sessizlik içinde acı çekebileceklerini ve işverenlerin stresi azaltmak için daha fazla çaba göstermeleri gerektiğini öne sürüyor. Stres göz önüne alındığında, işten yoksun olmanın bir numaralı nedeni olmaktadır ve zihinsel sağlık koşulları (stres kaygısı ve depresyon dahil olmak üzere) çalışanlar arasında uzun süreli devamsızlığın en yaygın nedenidir. İş yerinde ruh sağlığı artık işverenler için kritik bir önceliktir. Ekibinizin zihinsel sağlık ihtiyaçlarını destekleyecek becerilere sahip olduğunuzdan emin olun.

Farkındalık

Dikkatin etkisini hafife almayın. Bu sizi ve ekibinizi daha esnek hale getirebilir ve stresi düzenleyebilir.

Düşündürücü nörobilim üzerine yapılan araştırmalar, farkındalığın bizi daha dirençli hale getirdiğini, stres reaksiyonlarımızı düzenlediğini, duygusal zekayı artırdığını ve odaklanma yeteneğimizi- dikkatinize şu ana odaklama pratiği - güçlendirdiğini ileri sürmektedir.

Her gün sadece birkaç dakika meditasyon yaparak farkındalık kazanabilirsiniz. Insight Timer veya Headspace gibi meditasyon uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

Meditasyon sizin için uygun değilse e-postalar ve sosyal medya tarafından sürekli olarak kesintiye uğramadan, zihninizin sakinleşmesine izin vermek için, kendinize biraz zaman ayırın. Belki biraz temiz hava almak için öğle yemeğinde bir yürüyüşe çıkabilirsiniz ve bunu yaparken belki de telefonunuzu yanınıza almadan gitmeyi düşünebilirsiniz!

Kendinizin ve meslektaşlarınızın duygusal durumuna dikkat ederek, mükemmel müşteri hizmetlerini sunmak için herkesin en iyi şekilde çalıştığı, sağlıklı bir atölye ortamı oluşturun.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ E-KİTAPÇIĞINI İNDİRİN

MÜŞTERİ HİZMETLERİ E-KİTAPÇIĞINI İNDİRİN

Hükümleri ve şartları kabul ediyorum.
En son gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun. İstediğiniz an abonelikten ayrılabilirsiniz.

THANK YOU FOR REGISTERING TO RECEIVED OUR CUSTOMER SERVICE EBOOK.

We will contact you when it is available for download.

 
TELL US YOUR STORY

İLGİLİ MAKALELER

;
x FREE eBook Download

ÜCRETSİZ E-KİTABI İNDİR

Atölyenizde nasıl daha iyi müşteri
hizmeti sunabileceğinizi öğrenin.

Indir
 
MÜŞTERİ HİZMETLERİ E-KİTAPÇIĞINI İNDİRİN

MÜŞTERİ HİZMETLERİ E-KİTAPÇIĞINI İNDİRİN

Hükümleri ve şartları kabul ediyorum.
En son gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun. İstediğiniz an abonelikten ayrılabilirsiniz.

THANK YOU FOR REGISTERING TO RECEIVED OUR CUSTOMER SERVICE EBOOK.

We will contact you when it is available for download.

 
 
Close Menu

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Almost there...

Confirm Subscription

Please open the email we just sent you.

We don't want you to miss out - we're checking we have your correct details. TRW are part of the ZF Group.

TRW ÜRÜN YELPAZESİ

YEDEK PARÇA KATALOĞU ▶