Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Online rezervasyon sistemi atölyeniz için gerekli mi?

 

13/09/2019

Modern atölye yönetim yazılımları, işletmenizin her gün çalışmasına, rezervasyon yaptırma veya tahminde bulunma ve faturaları almadan tutun da düzenli hatırlatmalar ve bildirimler göndermeye kadar birçok konuda yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Dijital Pazarlama filmimizde görebileceğiniz Revolution Porsche'deki Russell Stanley, bulut tabanlı bir atölye yönetimi yazılım sistemi olan Autowork'ü, kullanıyor. Ancak ihtiyaçlarınız ve bütçenize uygun olarak kullanabileceğiniz birçok sistem ve birçok seçenek vardır. Bağlantıda olduğunuz atölye sahibi arkadaşlarınız varsa, belki de hangi sistemi kullandıklarını ve zamandan nasıl tasarruf ettiklerini onlara sormayı düşünebilirsiniz.

Çevrimiçi rezervasyon sistemi Tahmini iş süreleri, İş sayfaları, Faturalar, Fatura Prosedürleri, Kredi Notları ve Beyanlar gibi çeşitli belgeler oluşturmanıza olanak sağlar. Bunlar atölyenize markanızı oluşturan profesyonel bir görünüm kazandırır. Yazılım araçlarının birçoğu kendi başlık / alt sayfa resimlerinizi, logolarınızı ve hatta filigranlarınızı da dahil ederek belge şablonlarını özelleştirmenize olanak sağlar.

Müşterileriniz için çevrimiçi kolaylık demektir. Telefonda sizi yakalamaya çalışmak yerine, web sitenizden rezervasyon yapabilirler. Örneğin yoğun bir çalışma günü boyunca sizi aramaya çalışmak yerine, işlerini bitirdikten sonra akşamları rezervasyon yaptırabilirler. Çevrimiçi bir rezervasyon sistemi, müşterilerinizin Facebook işletme sayfanızdan randevu almalarını bile sağlayabilir.

Resepsiyon ekibiniz için, rezervasyon sistemleri hızlı bir şekilde randevular oluşturmanıza, gerektiği kadar çok veya az bilgi girmenize olanak sağlar. Bu bilgiler araç tescili, marka, model ve müşteri bilgileri gibi detayları içerebilir.

Çevrimiçi bir rezervasyon sistemi, sağladığı verileri iyi kullanırsanız, işinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Bunun nedeni, bazı sistemlerin müşterilerinizi izleyebilmesi, beyanlar üretebilmesi ve size geçen yıl ve geçmiş yıllarda harcamalarını gösteren grafikler sunabilmesidir. Bu sistemler ayrıca sahip oldukları her aracı görüntülemenizi ve e-posta, SMS veya tanıtım malzemeleri basarak iletişim kurabilmenizi sağlar. Bu verilerin kullanılması, müşterilerinizin MOT testleri ve hizmetleri ne zaman olduğu gibi hatırlatıcılar göndermenizi sağlayacaktır. Bunlar yayınlanmak üzere basılabilir, ancak günümüzde birçok kişi çevrimiçi iletişimin rahatlığını e-postayla veya SMS mesajı olarak (sizin için daha ucuz olacaktır) tercih etmektedir.

Hedefli promosyonlar veya özel teklifler gibi çeşitli toplu pazarlama iletişimi için uygun müşterileri seçmek üzere verileriniz üzerinde, gelişmiş aramalar da yapabilirsiniz. Sürücüleri bu şekilde hedefleyerek, mesajınızla ilgilenmeyen müşterileri rahatsız etmekten kaçınabilir, verilerinize göre sunduğunuz en son teklifle ilgilenebilecek kişileri memnun edebilirsiniz. (Dijital Pazarlama blogumuza bakın Basit bir referans programı oluşturmak için dijital ve sosyal medya nasıl kullanılır?).

Bazı çevrimiçi rezervasyon sistemleri de stok kontrolünü sağlar. Anahtar kelime arama, kategori, üretici, tedarikçi veya bunların bir kombinasyonunu içeren arama seçeneklerini kullanarak hangi stok seviyesinde olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Böylece çevrimiçi bir rezervasyon sistemi ile müşterileriniz ve kendiniz için hayatı daha kolay hale getirebilirsiniz. Birçok online rezervasyon sistemi mevcuttur. Bir sistemden gerçekten beklediğiniz şeyleri listeleyin ve en iyi fiyata en iyi hizmeti verenleri aramaya başlayın. Yukarıda belirtildiği gibi, diğer atölye sahiplerinden her zaman kullandıkları sistem hakkındaki düşüncelerini isteyebilirsiniz.

EBOOK'ımızı SAYISAL PAZARLAMA İNDİRİN

EBOOK'ımızı SAYISAL PAZARLAMA İNDİRİN

Hükümleri ve şartları kabul ediyorum.
Subscribe to our newsletter for the latest news.

MÜŞTERİ HİZMETLERİMİZ EBOOK'DAN KAYDOLMAK İÇİN TEŞEKKÜRLER.

İndirilebilir olduğunda sizinle iletişim kuracağız.

 
TELL US YOUR STORY

İLGİLİ MAKALELER

;
x ÜCRETSİZ E-KİTABI İNDİR

ÜCRETSİZ E-KİTABI İNDİR

Başarılı bir atölyenin Dijital
Pazarlama'yı nasıl kullandığını öğrenin

Indir
 
EBOOK'ımızı SAYISAL PAZARLAMA İNDİRİN

EBOOK'ımızı SAYISAL PAZARLAMA İNDİRİN

Hükümleri ve şartları kabul ediyorum.
Subscribe to our newsletter for the latest news.

MÜŞTERİ HİZMETLERİMİZ EBOOK'DAN KAYDOLMAK İÇİN TEŞEKKÜRLER.

İndirilebilir olduğunda sizinle iletişim kuracağız.

 
 
Close Menu

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Almost there...

Confirm Subscription

Please open the email we just sent you.

We don't want you to miss out - we're checking we have your correct details. TRW are part of the ZF Group.

TRW ÜRÜN YELPAZESİ

YEDEK PARÇA KATALOĞU ▶