Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Google yerel aramaları için ilgi çekici küçük işletme optimizasyonu örnekleri

 

13/09/2019

Dijital Pazarlama bloglarımızdaki önerileri okuyup bu ipuçlarının ve fikirlerin ne kadar etkili olabileceğini merak ediyorsanız, yerel işletmelerin bunları hayata geçirerek nasıl başarılı olduklarına dair örneklere bir göz atın.

Hampshire’daki Kiralık Depo

Self Storage Hampshire İngiltere'deki Aldershot'ta ilk tesisini açtığında, yerel kitleyi en iyi nasıl çekeceklerinden emin değillerdi. Bireysel depolama hizmetleri pazarı, aynen Otomobil tamir piyasasında olduğu gibi çok spesifik bir hedef kitleye sahiptir. Bu nedenle şirjket, web sitesine nitelikli ziyaretçi sağlamak için bir arama motoru optimizasyonuna odaklandı. WordPress; kullanılarak hızlı yüklenen bir mobil web sitesi oluşturuldu. Google’a göre, bir mobil sitenin yüklenmesi üç saniyeden uzun sürerse, ziyaretlerin% ‘53'ü iptal ediliyor. Site yükleme süresindeki her bir saniyelik gecikme için, dönüşümler % 12 düşüyor. (Daha fazla bilgi için blogumuza bakınız “Yakınımdaki araç servisi” - yerel aramaların yükselişi ve bunların garajınız için nasıl çalışacağı).

“Self Storage Hampshire” marka adı, yerel aramalardan iyi sonuçlar almak için Google Yerel ve diğer dizin listelerine kaydedildi. Bunu, arama motorunun optimize ettiği makalelerin yayını izledi. Bu makaleler yerel araştırmacıların ihtiyaçlarını karşılamak için yararlı bilgiler sağlamaktaydı. Bunlar, 'Kendi kendine saklama paketleme ipuçları' gibi konularda makaleler ve yerel geri dönüşüm sitelerinin açılış saatlerini faydalı bir şekilde listeleyen basit, pratik parçalar içeriyordu. Bunlar, evlerini taşımak veya evlerinde yer açmak isteyen insanlar tarafından aranan bilgilendirici kılavuzlardı. Bu insanlar elbette Self Storage Hampshire'ın hedef kitlesiydi. Ek olarak, web sitelerindeki bir telefon numarası aracılığıyla, web sitelerinden kaç yeni müşteri adayı geldiğini ölçmek mümkün oldu.

Pratik, mobil yanıt veren web sitesi, orijinal ve kullanışlı içerikleriyle siteye olan trafik önemli ölçüde arttı ve kısa süre sonra markaları, 20’den fazla yerel anahtar kelime için Google’da 1 numara oldu. Kaynak: The Content Works.

ABD diş ameliyatı

ABD'deki diş hekimi Savannah Dental Solutions, Google'ın yerel arama sonuçlarında 20 numaralı arama pozisyonundan memnun değildi. Kolay ve hızlı yüklenebilecek bir web sitesi oluşturdu, ilgili tüm işletme dizinlerini kurdu.

Bu iş için dört ay boyunca dört çevrimiçi basın bülteni yayınlamayı planladı. Bu basın bültenlerinde işletmelerin adından, adresinden ve telefon numarasından bahsedilir çünkü bunlar iyi yerel sıralama için gereklidir.

Google birinin yerel bir hizmet aradığını fark ettiğinde, genellikle aşağıda listelenen yerel işletmelerle birlikte bir harita gösterir. Yerel arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için alıntı yapmanız gerekir - ne kadar yüksek kaliteli alıntılar o kadar iyidir. Bu nedenle, artan sayıda web sitesi basın bültenlerini yayınladıkça, diş hekimi Google’ın yerel sonuçlarının ilk sayfasında ‘Savannah diş hekimi’ anahtar kelimesi için Google’ın yerel sıralamasında 1 numaraya kadar çıkmaya başladı. Kaynak: Main Street ROI

Daha fazlasını izleyin ve öğrenin!

Bu, iştahınızı açtıysa ve Google yerel aramalarını optimize ederek atölye çalışmanızın başarılı olmasına yardımcı olmak için neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız, Google Benim İşletmem’deki Başarı Hikayeleri sayfasına bakın. Buradaki video vaka çalışmaları, küçük işletmelerin yerel müşterileri nasıl bulduğunu ve onlarla etkileşime geçtiğini göstermektedir. Google aracılığıyla müşterileri yeni teklifler hakkında bilgilendirebilir, siteleri kaç kişinin ziyaret ettiğini görebilir ve hatta Google İşletme sayfanızda ziyaret sayısını gözlemleyerek ne kadar meşgul olduğunuzu ölçümleyebilirsiniz.

Bu blog, sizinki gibi zorlukları olan işletmelerin dijital pazarlamalarına dikkat ederek nasıl başarılı olduklarını göstermektedir. Düşündüğünüz kadar zor değil ve her gün yapmanız gereken bir şey değil. Burada belirtilenler gibi birkaç küçük değişiklik yapılması, potansiyel müşteriler üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Potansiyel müşterilerin sadece web sitenizi görmesi için değil, aynı zamanda tıklayıp ve ardından sizinle iletişim kurmak için kullanmasıyla fark yaratabilirsiniz.

EBOOK'ımızı SAYISAL PAZARLAMA İNDİRİN

EBOOK'ımızı SAYISAL PAZARLAMA İNDİRİN

Hükümleri ve şartları kabul ediyorum.
Subscribe to our newsletter for the latest news.

MÜŞTERİ HİZMETLERİMİZ EBOOK'DAN KAYDOLMAK İÇİN TEŞEKKÜRLER.

İndirilebilir olduğunda sizinle iletişim kuracağız.

 
TELL US YOUR STORY

İLGİLİ MAKALELER

;
x ÜCRETSİZ E-KİTABI İNDİR

ÜCRETSİZ E-KİTABI İNDİR

Başarılı bir atölyenin Dijital
Pazarlama'yı nasıl kullandığını öğrenin

Indir
 
EBOOK'ımızı SAYISAL PAZARLAMA İNDİRİN

EBOOK'ımızı SAYISAL PAZARLAMA İNDİRİN

Hükümleri ve şartları kabul ediyorum.
Subscribe to our newsletter for the latest news.

MÜŞTERİ HİZMETLERİMİZ EBOOK'DAN KAYDOLMAK İÇİN TEŞEKKÜRLER.

İndirilebilir olduğunda sizinle iletişim kuracağız.

 
 
Close Menu

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Almost there...

Confirm Subscription

Please open the email we just sent you.

We don't want you to miss out - we're checking we have your correct details. TRW are part of the ZF Group.

TRW ÜRÜN YELPAZESİ

YEDEK PARÇA KATALOĞU ▶